چشمه آب گرم بلیران

چشمه آب گرم بلیران

چشمه آب گرم بلیران که در نزدیکی روستایی با این نام قرار دارد، از جاذبه های گردشگری و توریستی در شمال ایران به شمار می رود. این چشمه به دلیل خواص درمانی مطلوبی که دارد، مسافران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.


چشمه آب گرم بلیران

چشمه آب گرم بلیران؛ گرم در محیطی سرد

تمامی شهرستان ها و روستاهای استان مازندران از نظر طبیعت دارای مکان های دیدنی و متنوعی هستند. از این رو در میان دیگر استان های شمال، این استان بیشترین مسافر را به سمت خود جذب می کند. یکی از جاهای دیدنی مازندران، چشمه آب گرم بلیران در فاصله 15 کیلومتری شهر آمل است. روستای بلیران که در دل جنگلی سرسبز و طبیعی قرار گرفته است، چشمه آب گرم فوق العاده دیدنی دارد. 

چشمه آب گرم بلیران در نزدیکی روستای بلیران در بخش سردشت آمل و جاده قدیم آمل به سمت بابل قرار گرفته است. این چشمه از سمت جنوب به کوه چلاو و جنگ های سرسبز اطراف کوه منتهی می شود و از شمال به روستای کمدره متصل است. در حالی که از سمت غرب به کوه و جنگل منتهی شده و از سمت شرق نیز به جنگل و رودخانه منتهی می شود. 

جمعیت روستای بلیران که چشمه آب گرم دیدنی در آن واقع شده است، 140 نفر است. از آنجایی که مردم این منطقه بیشتر به کشاورزی و دامداری می پردازند، مسافران می توانند بیشترین مکان های بکر استان مازندران را در این منطقه مشاهده کنند. کافیست برای بازدید از جاهای دیدنی مازندران در تابستان شهر آمل را انتخاب کنید و از بازدید دیدنی های این منطقه لذت ببرید. 

چشمه آب گرم بلیران

بهترین مسیر دسترسی به چشمه آب گرم بلیران

برای این که بتوانید از جاذبه های گردشگری شمال ایران به خوبی دیدن کنید، لازم است تجهیزات لازم را برای جنگل نوردی و پیاده روی با خود به همراه داشته باشید. زیرا در کنار تمامی دیدنی های استان مازندران لازم است کمی زمان صرف کرده و پیاده روی کنید. بهتر است در بازدید از روستای بلیران حتما به چشمه آب گرم آن که در واقع لقب خواهرخواندگی با چشمه های مشابه خود در ایتالیا را دریافت کرده است، بزنید. 

در کنار چشمه آب گرم بلیران شما می توانید از دیگر جاذبه های توریستی شمال ایران همچون آثار تاریخی روستای بلیران همچون قلعه اردشیرون و قلعه هلیا نیز دیدن کنید. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

پارک جنگلی میرزا کوچک خان

پارک جنگلی میرزا کوچک خان که در کیلومتر 18 جاده آمل قرار گرفته است، دومین پارک بزرگ جنگلی در استان مازندران به شمار می رود. این پارک جنگلی زیبا و...

چشمه آبگرم رینه

چشمه آب گرم رینه که در نزدیکی شهر رینه واقع شده است، یکی از مکان های تفریحی و گردشگری در استان مازندران به شمار می رود. بیشتر مسافرانی که علاقه...

جنگل الیمستان

جنگل الیمستان جنگل مه آلود و رویایی در است که توجه بسیاری از طبیعت دوستان را به خود جلب کرده است. این جنگل که در 52 کیلومتری شهرستان آمل و...

آتشکده آمل

آتشکده آمل یا آرامگاه آل رسول، یکی از تاریخی ترین و دیدنی ترین مکان ها در شهر آمل استان مازندران است. این آتشکده که از سال 1354 به عنوان یکی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن