دریاچه دوخواهران

دریاچه دوخواهران

دریاچه دوخواهران در زیر قله دوخواهران در شهر آمل قرار دارد. این مکان دیدنی و رویایی در زمستان و پاییز معمولا پوشیده از برف است. اما در تابستان به دلیل داشتن هوای معتدل می تواند بهترین محل برای تفریح و گردش در دل طبیعت به شمار رود.


دریاچه دوخواهران

دریاچه دوخواهران؛ محصور شده در دل کوه

شمال ایران همیشه با جاذبه های توریستی و گردشگری که داشته است، محلی مطلوب برای مسافرت بوده است. اما در این میان برخی از جاذبه های طبیعی شمال ایران وجود دارند که می توانند چشم را به خود خیره کنند. دریاچه دوخواهران در آمل، یکی از این مکان های طبیعی و فوق العاده دیدنی است که به دلیل داشتن طبیعت بکر و سرسبز، محلی مطلوب برای تفریح و استراحت به شمار می رود. 

می دانیم که شهر آمل جاذبه های توریستی و گردشگری زیادی را در خود جای داده است. در میان تمامی این جاذبه ها، باید به یکی از بهترین جاهای دیدنی مازندران یعنی دریاچه دوخواهران اشاره کنیم. این دریاچه هر ساله در فصل تابستان بیشترین مسافر را به سمت خود جذب می کند و از آنجایی که در نزدیکی خود هتل های زیبایی دارد، مسافران ترجیح می دهند چند روزی را در این منطقه اسکان نمایند. 

در واقع باید بگوییم دریاچه دیدنی دوخواهران نمونه ای از جاذبه های توریستی شمال ایران است که با وجود زیبایی خود و طبیعت بکر اطراف، توجه طبیعت دوستان را به راحتی به سمت خود جلب می کند. 

دریاچه دوخواهران

زیبایی های اطراف دریاچه دوخواهران

اصولا در دامنه های کوه دماوند مکان های دیدنی و زیبای بسیاری وجود دارد. اما از میان تمام مکان های دیدنی مازندران در حاشیه قله دماوند، باید به دریاچه رویایی و جذابی اشاره کنیم که به دوخواهران شهرت دارد. اطراف این دریاچه را کوهستان هایی پوشیده از برف فراگرفته است و زمستان های این منطقه را سرد کرده است. در حالی که باید بگوییم این منطقه بهترین جای شمال در تابستان است. 

برای این که بتوانید دریاچه دوخواهران را از نزدیک مشاهده نمایید، لازم است مسیر پرفراز و نشیبی را سپری کنید. با طی کردن بیش از نیمی از جاده هراز، به دوراهی پنجاب خواهید رسید. در این دوراهی باید مسیر خاکی که به سمت روستای پنجاب حرکت می کند را انتخاب نموده و پس از گذشتن از پلی که بر روی رودخانه جاری در مسیر ساخته شده است، به سمت دشت دریوک حرکت کنید. 

این مسیر را همچنان ادامه دهید و به سمت جنوب دشت حرکت کنید تا به قله لهرا برسید. پس از گذشتن از این قله می توانید قله دوخواهران که در زیر آن دریاچه دیدنی دوخواهران قرار دارد را مشاهده کنید. 

 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

پارک جنگلی میرزا کوچک خان

پارک جنگلی میرزا کوچک خان که در کیلومتر 18 جاده آمل قرار گرفته است، دومین پارک بزرگ جنگلی در استان مازندران به شمار می رود. این پارک جنگلی زیبا و...

چشمه آبگرم رینه

چشمه آب گرم رینه که در نزدیکی شهر رینه واقع شده است، یکی از مکان های تفریحی و گردشگری در استان مازندران به شمار می رود. بیشتر مسافرانی که علاقه...

جنگل الیمستان

جنگل الیمستان جنگل مه آلود و رویایی در است که توجه بسیاری از طبیعت دوستان را به خود جلب کرده است. این جنگل که در 52 کیلومتری شهرستان آمل و...

آتشکده آمل

آتشکده آمل یا آرامگاه آل رسول، یکی از تاریخی ترین و دیدنی ترین مکان ها در شهر آمل استان مازندران است. این آتشکده که از سال 1354 به عنوان یکی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن