پارک دهکده طلایی

پارک دهکده طلایی

پارک دهکده طلایی آمل که در خیابان اصلی طالقانی این شهر قرار دارد. در واقع باید بگوییم بوستان دهکده طلایی بزرگترین بوستان درون شهری در شهر آمل است و از امکانات رفاهی و تفریحی بسیار زیادی نیز برخوردار می باشد.


پارک دهکده طلایی

پارک دهکده طلایی آمل؛ بزرگترین پارک مازندران

یکی از دیدنی ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری شمال ایران، بازدید از پارک های جنگلی و غیرجنگلی است. البته از آنجایی که استان های شمالی همگی از پوشش گیاهی زیبایی برخوردار هستند، سراسر پارک های غیر جنگلی آنها نیز پوشیده از درختان متنوع است. اما با این حال این پارک ها امکانات و زیبایی های خاص دیگری دارند. پارک دهکده طلایی آمل یکی از زیباترین پارک های استان مازندران است، که به دلیل داشتن امکانات مطلوب محلی مناسب برای گردش و تفریح است. 

پارک دهکده طلایی آمل را می توانیم بزرگترین بوستان درون شهری در استان مازندران به شمار آوریم که دقیقا به همین دلیل موفق شده است به شهرت بالایی دست یابد. در واقع از سال 1372 که این بوستان درون شهر آمل احداث شده است، تاکنون پذیرای مسافران زیادی بوده است. این پارک در محدوده پارک نارنجستان و پل میربزرگ قرار دارد و از جذابیت های فوق العاده دیدنی برخوردار است. 

باید بگوییم در میان جاذبه های توریستی شمال ایران، پارک دهکده طلایی آمل همچون نگینی می درخشد. می توانید رودخانه هراز که از کنار این پارک عبور می کند را مشاهده نموده و با کمی پیاده روی از دیدنی های اطراف این پارک نیز بازدید نمایید. 

پارک دهکده طلایی آمل

جاذبه های دیدنی اطراف پارک دهکده طلایی آمل

در نزدیکی پارک دهکده طلایی، پل معلق و پل دوازده چشمه قرار دارد که از جمله مکان های دیدنی استان مازندران به شمار می روند. در این پارک درون شهری دریاچه مصنوعی وجود دارد و می توان اقدام به قایق سواری نمود. از سوی دیگر با وجود مکان های تفریحی و انواع شهربازی ها برای کودکان، این بوستان دارای شهربازی برای بزرگسالان نیز می باشد. از این رو می توان در این پارک به تفریح پرداخته و ساعات خوشی را برای خود رقم زد. 

از دیگر امکانات پارک دهکده طلایی آمل باید به پلاژ، پارکینگ، پیست اسکیت و … نیز اشاره نماییم. برای رسیدن به این پارک کافیست وارد شهر آمل شده و به سمت خیابان اصلی طالقانی حرکت کنید. در کنار این خیابان می توانید پارک آمل را مشاهده نموده و از آن برای اسکان موقت نیز استفاده کنید. 

 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

پارک جنگلی میرزا کوچک خان

پارک جنگلی میرزا کوچک خان که در کیلومتر 18 جاده آمل قرار گرفته است، دومین پارک بزرگ جنگلی در استان مازندران به شمار می رود. این پارک جنگلی زیبا و...

چشمه آبگرم رینه

چشمه آب گرم رینه که در نزدیکی شهر رینه واقع شده است، یکی از مکان های تفریحی و گردشگری در استان مازندران به شمار می رود. بیشتر مسافرانی که علاقه...

جنگل الیمستان

جنگل الیمستان جنگل مه آلود و رویایی در است که توجه بسیاری از طبیعت دوستان را به خود جلب کرده است. این جنگل که در 52 کیلومتری شهرستان آمل و...

آتشکده آمل

آتشکده آمل یا آرامگاه آل رسول، یکی از تاریخی ترین و دیدنی ترین مکان ها در شهر آمل استان مازندران است. این آتشکده که از سال 1354 به عنوان یکی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن