جنگل کنوس چال

جنگل کنوس چال

جنگل کنوس چال شهر آمل، زیباترین و دیدنی ترین جنگل در شمال ایران است. این جنگل از نمونه جنگل های هیرکانی است و به دلیل داشتن پوشش گیاهی متنوع، محلی مطلوب برای تفریح و استراحت است. می توان در دل طبیعت قدم زد و از اکسیژن خالص آن نهایت استفاده را برد.


جنگل کنوس چال

جنگل کنوس چال؛ پوشیده از درختان هیرکانی

کنوس چال که یکی از مکان های بکر استان مازندران است، در دل خود جنگلی بی نظیر با پوشش گیاهی عالی جای داده است. به طور کلی باید بگوییم تمام جنگل هایی که در استان مازندران وجود دارند، از زیبایی منحصر به فردی برخوردار هستند. اما جنگل کنوس چال نمونه منحصر به فردی از جنگل های مازندران است. این جنگل در جنوب دریای خزر قرار دارد و به دلیل نزدیکی به ارتفاعات همیشه بارانی است. 

این ریزش باران های مکرر در این منطقه، منجر شده است تا تنوع پوشش گیاهی جنگل کنوس چال نسبت به جنگل های دیگر بیشتر باشد. می توانید در این جنگل انواع درختان از جمله درخت توسکا، افرا، بلوط، نارون و … را مشاهده کنید. علاوه بر آن در این منطقه گیاهانی همچون گیاه گل گاو زبان، گیاه خاکشیر، گیاه کاسنی و گیاه گل ختمی نیز رشد می کند. می توانید هم در دل طبیعت به گردش بپردازید و هم از گیاهان دارویی این منطقه برداشت نمایید. 

جنگل کنوس چال

زیبایی های جنگل کنوس چال آمل 

از آنجایی که کنوس چال در استان مازندران و شهر آمل قرار دارد، تنها با طی کردن 4 ساعت زمان از تهران می توانید این جنگل را از نزدیک مشاهده کنید. باید بگوییم این جنگل از جمله جنگل های هیرکانی در استان مازندران است و بهترین جای شمال در تابستان خواهد بود. می توانید در کنار بازدید از جاذبه های طبیعی شمال ایران، از این جنگل بکر و طبیعی نیز دیدن نمایید. 

مسئله ای که جذابیت و زیبایی جنگل کنوس چال را نسبت به دیگر جنگل ها افزایش داده است، حضور گونه های متنوعی از پرندگان و پستانداران در داخل این جنگل است. این جنگل اکسیژن خالص است و می تواند برای تمام موجودات زنده، محلی مطلوب برای زندگی و تفریح به شمار رود. از سوی دیگر درختان زیبایی که در این جنگل قرار دارند، می توانند آرامش را به روح آدم تزریق کنند.

تصور کنید از شهرهای آلوده و بزرگ ایران دور شوید و یک روز را در دل طبیعت بگذرانید. به نظر شما این مسئله شما را به آرامش نخواهد رساند؟ بی شک آرامشی عمیق را در جان شما خواهد انداخت. پس بهتر است سفر به طبیعت را هرگز فراموش نکنید. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

پارک جنگلی میرزا کوچک خان

پارک جنگلی میرزا کوچک خان که در کیلومتر 18 جاده آمل قرار گرفته است، دومین پارک بزرگ جنگلی در استان مازندران به شمار می رود. این پارک جنگلی زیبا و...

چشمه آبگرم رینه

چشمه آب گرم رینه که در نزدیکی شهر رینه واقع شده است، یکی از مکان های تفریحی و گردشگری در استان مازندران به شمار می رود. بیشتر مسافرانی که علاقه...

جنگل الیمستان

جنگل الیمستان جنگل مه آلود و رویایی در است که توجه بسیاری از طبیعت دوستان را به خود جلب کرده است. این جنگل که در 52 کیلومتری شهرستان آمل و...

آتشکده آمل

آتشکده آمل یا آرامگاه آل رسول، یکی از تاریخی ترین و دیدنی ترین مکان ها در شهر آمل استان مازندران است. این آتشکده که از سال 1354 به عنوان یکی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن